Dni Rodzicielstwa Zastępczego

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach obchodów Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Opolu. Adresowane są one do środowiska rodzinnej pieczy zastępczej oraz do wszystkich mieszkańców miasta, którzy chcą wyrazić swoje poparcie dla idei rodzicielstwa zastępczego. Przede wszystkim chcemy zachęcić opolan do zakładania rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Ważnym celem jest również uhonorowanie trudu wychowawczego i odpowiedzialności rodziców zastępczych za przyszłość dzieci – to ich święto. Inicjatywa jest odpowiedzią na pojawiające się problemy związane z niską liczbą kandydatów na rodziców zastępczych.
W programie obchodów:

  • rajd rowerowy pod hasłem „Czekam na Ciebie. Zostań rodziną zastępczą”, który przejedzie ulicami Opola – przyłączyć się do niego może każda osoba, która chce w ciekawy, aktywny i pożyteczny sposób spędzić sobotę; na zakończenie rajdu piknik, w tym moc atrakcji dla dzieci, a dla wszystkich drobny poczęstunek i upominki (27.05.2017 godz. 10:00-14:00, start i meta rajdu: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1, wstęp wolny),
  • dzień informacyjny w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu – dzień otwarty dla osób zainteresowanych założeniem rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka – koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, prawnicy i psychologowie, będą udzielać specjalistycznych informacji nt. procedur i innych prawnych uregulowań związanych z pieczą zastępczą (30.05.2017 godz. 8:00-14:00, miejsce: Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem, Opole ul. Plebiscytowa 18/6).

Przy okazji obchodów prowadzimy szeroką akcję informacyjną i promocyjną związaną z prowadzeniem rodzinnej pieczy zastępczej. Przypominamy, że MOPR w Opolu udziela na bieżąco wszelkich informacji związanych z zakładaniem i funkcjonowaniem rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Prosimy o kontakt z Działem Opieki nad Rodziną i Dzieckiem.
Dziękujemy wszystkim partnerom za udział w organizacji obchodów.
 

ZałącznikWielkość
PDF icon program_drz_wersja_2.pdf270.23 KB
PDF icon zaproszenie_na_27_maja_wersja_2.pdf271.88 KB