Europejski Dzień Języków

Szanowni Państwo!
 26 września 2018 w Bibliotece Austriackiej w Opolu obchodzić będziemy  po raz dziesiąty Europejski Dzień Języków, w ramach którego pragniemy zaprosić na przygotowane wykłady, konwersacje i spotkania, m.in.  wykład o Niemczech i o austriackim landzie Styria, konwersacje, uroczyste otwarcie STREFY CZYTELNIKA oraz wiele innych atrakcji!  Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie: 77 47 47 085 oraz na adres e-mail: ba@wbp.opole.pl
 
Szczególnie zapraszamy o godzinie 16.30- na  uroczyste otwarcie STREFY CZYTELNIKA pod patronatem PwC Service Delivery Center. Dla uczestników zaplanowano drobny poczęstunek i wiele niespodzianek.
    Wykład “Wykorzystanie języka niemieckiego w biznesie”
oraz spotkanie organizacyjne dla kandydatów na kursy języka niemieckiego. Losowanie 3 kuponów o wartości 300 zł na kurs języka niemieckiego w Bibliotece Austriackiej spośród osób obecnych na spotkaniu.
 
PROGRAM:
9.00-10.00  Wykład multimedialny   STYRIA BLIŻEJ
10.00-11.00   Wykład multimedialny NIEMCY BLIŻEJ
12.00-13.00   Konwersacje po niemiecku
15.00-18.00  Sprawdź swój niemiecki  - test i rozmowy kwalifikacyjne
 
 
Pragniemy zapowiedzieć i zaprosić Państwa także na kolejne wydarzenie organizowane w ramach  XV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim:
 
9.10.2018, godz. 17:00 - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
Otwarcie wystawy „Świat śląskiej kolei.175 lat modernizacji i mobilności”.  Wykład „Kolejnictwo na Śląsku” - prof. Stanisław M. Koziarski ( Uniwersytet Opolski)
 Eröffnung der Ausstellung „Schlesische Bahnwelten. 175 Jahre Modernität und Mobilität”. Eröffnungsvortrag „Bahngeschichte in Schlesien“ von Prof. Stanisław M. Koziarski (UO)
We współpracy z Muzeum Górnośląskim w Ratingen / In der Zusammenarbeit mit Oberschlesischem Landesmuseum in Ratingen